Wyłudzanie danych w internecie | USD$27.3m Project

Oszustwa polegające na wyłudzaniu danych osobowych w internecie niestety w dalszym ciągu są popularne.

Taki mi się wniosek nasuwa że skoro te wyłudzenia w internecie mają się dobrze to tylko dlatego że cały czas ktoś daje się oszukać.

Gdyby ten spam, który do nas trafia i pod pozorem przekazania nam dużych pieniędzy ma na celu pozyskanie naszych danych, nie odnosił skutku to by ten niecny proceder wymarł naturalnie.


Całkiem niedawno znów dostałem maila, który oczywiście jak wszystkie wiadomości tego rodzaju miał jedno za zadanie – pozyskanie moich danych. Mianowicie miałem odpisać i podać swoje dane wyrażając chęć pomocy komuś w załatwieniu pewnych spraw. Te pewne sprawy to pozyskanie środków ze złożonego depozytu w wysokości 27,3 M USD itd itd zawsze wygląda to tak samo i chodzi o to samo.

A oto ów wiadomość:

Od: cheowong@yahoo.com;
temat: USD$27.3m Project!
Good Day Sir,
Thank you very much for your email, let me introduce myself again, I am Francis Yue-Cheong of (Shanghai Commercial Bank Ltd,Hong Kong) before the U.S and Iraqi war our client Mr.Ashraf Taysir Shaker Alqawasmi a business merchant made a fixed deposit of USD27.3m for 2Yrs where i was the only one that knew about his deposits. Upon maturity during the war in 2003, Ashraf, his wife and only daughter died in a bomb blast that hits His Residence. Investigations showed that he didn’t declare any next of kin. As a foreigner,I want you to stand as the next of kin to claim the fund because according to the laws of my country at the expiration 8years the funds will revert to the ownership of the Hong Kong Government if nobody applies to claim the funds. I have an attorney that will prepare all the documents to back you up as the next of kin to Mr.Ashraf Taysir Shaker Alqawasmi. Please reach me only on my email with your full names, age, current occupation, Physical a ddress, direct telephone and fax
Regards,
Francic Yue-Cheong Wong

Co należy z taką wiadomości zrobić ?

Tylko jedno ! DELETE – skasować i to jak najprędzej

Obyśmy zawsze byli czujni i nie dali się zmanipulować i nakłonić do udziału w tego rodzaju procederach.

Bądź dochodowy od dziś!
Bądź dochodowy od dziś!
Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi trikami, które zarabiają - dołącz!
Zacznij zarabiać więcej i bądź na bieżąco!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

4 Komentarze
 1. Górnicki Bartłomiej Użytkownik mówi

  Niestety ciągle trafiają się osoby, które wierzą, że te pieniądze mogą dostać i że los się do nich uśmiechnął… To smutne, ale nierzadko są to osoby dorosłe, które powinny mieć jakieś doświadczenie, że w życiu nie ma nic za darmo…

  1. admin Użytkownik mówi

   TO prawda jest to bardzo smutne

 2. AA Użytkownik mówi

  A czy wymaganie np. w niektórych programach partnerskich typu bankier, numeru dowodu osobistego, w comperialead, numeru dowodu, nipu, numeru pesel to nie wyłudzanie? Skoro w innych programach np. money wystarcza im tylko pesel, imię, nazwisko i adres.
  Według mnie jeśli gdzieś wymagają więcej niż potrzeba, to jak to nazwać jak nie wyłudzanie, a numer dowodu plus dane adresowe razem to już jest jakieś ryzyko, niewiadomo co się z tym później stanie.

  1. admin Użytkownik mówi

   Wyłudzeniem bym tego nie nazwał. Tych danych potrzebują bo zawierasz z nimi umowę o współpracy, a przecież wszędzie gdzie zawierasz umowę musisz te dane podawać. Są one potrzebne do celów podatkowych.

OFERTA SPECJALNA

TA OFERTA JEST OGRANICZONA CZASOWO!
ZGARNIJ KURS O WARTOŚCI 249zł za 0zł !!
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ OCZEKUJĄCYCH - WKRÓTCE ZACZYNAMY!
CHCĘ TEN KURS!
close-link