Western Union, mail, oszustwo.

Mail z informacją o możliwości otrzymania dużych pieniędzy, które zostaną przekazanych za pomocą Western Union to nic innego jak kolejna (w cale nie stara) forma oszustwa.


Osobiście otrzymałem mail o treści i mocno się nim zaciekawiłem. Wiadomo czemu ! Kwota, która teoretycznie na mnie czekała była imponująca.

Co mi nie pasowało? Fakt iż muszę wysłać pieniądze bodajże 144 dolarów na kogoś i koniecznie za pomocą Western Union.

Pomyślałem, skoro mam tam teoretycznie tyle forsy to niech potrącą opłatę i wypłacą resztę. Skoro nawet takiego rozwiązania nie zaproponowali to coś tu nie pasuje. Daleko szukać nawet w Ameryce jak ktoś wygra ogromne pieniądze to wypłata od razu pomniejszana jest o koszty podatkowe i inne takie a i nie tylko w Ameryce ale i w Polsce. To jedno spostrzeżenie już upewniło mnie że to próba oszustwa.

Dalej idąc: wpisałem do Google adres z którego przyszła wiadomość i pojawiło się kilka informacji o spamie i o oszustwach i żeby pod żadnym pozorem nie płacić żadnych pieniędzy ponieważ to nic innego jak próba oszustwa.

No to co ? wszystko jasne ?

Oszustwo dobrze skrojone ponieważ odbiorcy naszych pieniędzy, nawet gdybyśmy chcieli, nigdy nie znajdziemy. Western Union służy do przekazywania pieniędzy tylko i wyłącznie osobom dobrze znanym. Cały Internet odradza jakichkolwiek płatności tą metodą osobom trzecim (obcym). W całym Internecie możemy znaleźć mnóstwo informacji iż Western Union to najczęściej wybierany sposób płatności przez oszustów ponieważ aby odebrać pieniądze gdzie się im tylko podoba oczywiście w punkcie Western Union wystarczy znać szczegóły transakcji. Western Union nie prowadzi jakiejś super weryfikacji kto jest odbiorcą i czy te pieniądze mu się słusznie należą.

Reasumując – OSZUSTWO NA MAKSA ! – czym prędzej kasujcie takie maile ! – jeżeli chcecie zrobić coś dobrego to ostrzeżcie znajomych przed tą metodą oszustwa.

Bądź dochodowy od dziś!
Bądź dochodowy od dziś!
Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi trikami, które zarabiają - dołącz!
Zacznij zarabiać więcej i bądź na bieżąco!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

2 Komentarze
 1. antek Użytkownik mówi

  to prawda. sam testowałem (nawet droga sądowa na tych skurczybyków nie działa) tylko, że ja zapłaciłem 10 zł, za to, że niby mam mieć darmowy produkt z ichnie sklepu

  1. admin Użytkownik mówi

   a no właśnie ! czasami człowiek ma chwile słabości i skusi się na pseudo okazje, które okazują się niczym innym jak procederem polegającym na wyłudzaniu bądź na naciąganiu innych.
   wystrzegajmy się takich i podobnych cwaniactw

OFERTA SPECJALNA

TA OFERTA JEST OGRANICZONA CZASOWO!
ZGARNIJ KURS O WARTOŚCI 249zł za 0zł !!
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ OCZEKUJĄCYCH - WKRÓTCE ZACZYNAMY!
CHCĘ TEN KURS!
close-link