Kryptowaluta

Kryptowaluta jest cyfrową alternatywą dla walut powszechnie obowiązujących ale czy jest ich zagrożeniem ?

Ostatnio zetknąłem się z ktyptowalutą i coraz poważniej rozważam inwestycje w tym kierunku. Aby troszeczkę wam naświetlić co mam na myśli to bardzo pokrótce postaram się opisać kryptowaluty.

Kryptowaluta – co to jest ?

Kryptowaluta to cyfrowa forma środka płatniczego, która nie opiera się na zaufaniu do jej emitenta a na zdecentralizowanej bazie danych rozprowadzonej pomiędzy węzłami sieci peer-to-peer.
Dzięki braku centralnej administracji nie możliwe jest manipulowanie jej wartością poprzez dodruk jej ilości przez żadną organizację, aczkolwiek zjawisko bańki spekulacyjnej może wystąpić.
Powyższa idea budowy i funkcjonowania kryptowaluty pozwala na jej anonimowe posiadanie i obracanie.

Ponad to każdy może, wykorzystując własny sprzęt komputerowy, rozpocząć tak zwane wydobycie kryptowaluty. Ilość wydobywanych monet zależy od mocy obliczeniowej ale jest z góry określona maksymalna ilość danej kryptowaluty.

W środowisku ludzi akceptujących daną kryptowalutę możemy jej używać jako najzwyklejszego środka płatniczego.

Takie mam spostrzeżenie, że: to co jest fajne to fakt że różni ludzie, z rożnych krajów, z całego świata mają możliwość posługiwania się tą samą jednostką płatniczą – kryptowalutą.
Daną kryptowalutą da się płacić za usługi wirtualne ale i za dobra materialne. Wszystko zależy od rynku i jego akceptacji danej kryptowaluty. Jeżeli znajdą się ludzie, firmy którzy będą oferować swoje towary czy usługi wycenione w krypto walucie to czemu z tego nie skorzystać.

Pierwsze ślady kryptowalut sięgają roku 1998 kiedy to Wei Dai, sam koncept, opublikował na liście mailingowej.

Jedną z pierwszych kryptowalut jest Bitcoin, która powstała w 2009 stworzona przez Satoshiego Nakamoto. Z czasem stała się najpopularniejszą kryptowalutą.
Obecnie rynek również zdobywa kolejna kryptowaluta pod nazwą solidcoin.

Po tych podstawowych informacjach od razu nasuwa się pytanie:

Czy na kryptowalucie można zarobić ?

Są osoby, które już dużo zarobiły a i liczą na wiele więcej. Przez entuzjastów nowych technologii i innowacyjności ta gałąź biznesu jest traktowana jako bardzo przyszłościowa i wielce opłacalna.

Dla przykładu można przeanalizować historyczny kurs Bitcoin który debiutował na MtGox 17 (internetowa platforma wymiany) w 2010 z ceną na poziomie 0,063 USD/BTC. Dopiero w kwietniu osiągnęła poziomie 1 USD/BTC. W dniu 8 czerwca 2011 cena osiągnęła 31.91 USD za BTC(zobacz bieżący kurs Bitcoin). Następnie poziom ceny spadał do 19 października 2011 do ceny 2.04 USD/BTC. Teraz kurs Bitcoina sprawdzisz tu: kurs Bitcoina.

Z racji iż Bitcoin jest przedmiotem handlu na specjalistycznych platformach wymiany czy da się zarobić ? odpowiedzcie sobie sami 😉

Logicznie myśląc w wielu grach znajduje się jakaś waluta, którą możemy dokupić za prawdziwe pieniądze i tu mamy bardzo podobną sytuacje z jedną różnicą iż nie ma tu żadnej gry jest tylko i wyłącznie sama waluta i zjawiska z nią związane.

Ja osobiście w temacie jestem nowy (na razie) i postanowiłem, z racji iż jest to coś nowego, światowego i potencjalnie stwarza możliwość zarobku, podzielić się z wami powyższymi informacjami, które są bardzo podstawowe ale od czegoś trzeba zacząć.

Bardzo jestem ciekaw waszych opinii o krypto walucie i ewentualnych doświadczeń z nią związanych.

 

Bądź dochodowy od dziś!
Bądź dochodowy od dziś!
Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi trikami, które zarabiają - dołącz!
Zacznij zarabiać więcej i bądź na bieżąco!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

7 Komentarze
 1. Logic Użytkownik mówi

  Bitcoin powstał jako alternatywa istniejącego systemu monetarnego. Wolnego od banków, rzadów i innej kontroli. Niestety piękne ideały, nie wyszły, BTC stały się narzędziem handlu nielegalnymi rzeczami oraz spekulacji. Fakt, można zarobić na spekulacji i to często duże sumy, ale również można sporo stracić, bo kurs BTC jest bardzo niestabilny.

  1. admin Użytkownik mówi

   a dlaczego tak się stało ? bo Bitcoin padł ofiarą własnego sukcesu. Zdobył uznanie wszystkich i stał w czasie swojej świetności dość powszechnym środkiem płatniczym. Że “był kiedyś wykorzystywany do handlu nielegalnymi rzeczami” – jak każdy środek płatniczy, jak każdy portal aukcyjny itd itd. Przecież każdy środek płatniczy, każde miejsce gdzie są dokonywane transakcje są poddawane naciskom przez różne nielegalne grupy. A że kurs nie stabilny a jaki jest teraz stabilny ? frank był stabilny i co się stało z ludźmi co mają kredyty we frankach ? większość ma większy kredyt do spłacenia niż wartość mieszkania i to już po kilku latach spłacania kredytu. Bitcoin to środek płatniczy którego dotyczą wszystkie zjawiska finansowe i te złe i te dobre ! Można zarobić na spekulacji – oczywiście tak jak na giełdzie papierów wartościowych ! ktoś kupuje akcje po to aby je drożej sprzedać i nie interesuje go faktyczna kondycja firmy, więc czysta spekulacja – przecież na tym właśnie robi się pieniądze 🙂

   Jak nie masz nerwów ze stali to ładujesz kasiore w skarpete, chowasz ją pod poduszke i tak tez można ale jak Ci ją ktoś zwinie skarpete to stanie się ona elementem obrotu nielegalnymi rzeczami ! więcej rozsądku i rozwagi 😉

 2. borsuk Użytkownik mówi

  Dla mnie temat fascynujący, tym bardziej że dotychczas nie bardzo wiedziałem o co w ogóle chodzi z tym BitCoinem (jakieś tam znalezisko na Wykopie kiedyś było, ale mało wyjaśniało..), dzięki za rozjaśnienie.

  Jasnym jest że BitCoin jest używany podczas niektórych trakzakcji nielegalnego handlu bronią, ale.. przecież dolar amerykański też jest do tego używany 😉 więc nie skreślałbym waluty z tego powodu.. myślę że kryptowaluta ma przed sobą przyszłośc, tym bardziej, że tradysjne waluty narodowe się chwieją, już nie wspominając o Euro…

  1. admin Użytkownik mówi

   ja również śledzę to zjawisko jakim jest kryptowaluta bo naprawdę jest ciekawe i daje dużo do zastanowienia 🙂

 3. Kamil. J Użytkownik mówi

  Nie wiele wiem o tych kryptowalutach ale przyznaję że jestem tym bardzo zainteresowany.
  Chciałbym zainwestować w ten rodzaj giełdy ale nie mam pojęca od czego zacząć. Gdzie mogę otrzymać pomoc?

 4. ludzik Użytkownik mówi

  Tak jak wyzej, uwazam ze zjawisko kryptowalut jest bardzo ciekawe. Kopie ethereum, ale oprocz robienia na tym pieniedzy duza frajde sprawia mi sledzenie nowinek ze swiata krypto, bo od zawsze interesowalem sie technologia. Sam fakt, ze mamy juz ponad 1000 roznych kryptowalut jest imponujacy. Oby tak dalej i oczywiscie trzymam kciuki za wzrost eth 😀

OFERTA SPECJALNA

TA OFERTA JEST OGRANICZONA CZASOWO!
ZGARNIJ KURS O WARTOŚCI 249zł za 0zł !!
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ OCZEKUJĄCYCH - WKRÓTCE ZACZYNAMY!
CHCĘ TEN KURS!
close-link