Analiza i konstrukcja słów kluczowych z ogonami. cz3

Nie wierzysz jeszcze w moc słów kluczowych z ogonami ? jeżeli tak to zaraz zmienisz zdanie !

Jak wspomniałem już wcześniejszym artykule (Tajemnica słów kluczowych. Słowa kluczowe cz2.) potężną siłą w internecie są słowa kluczowe z ogonami.

Poniżej przedstawię ich moc.

Z moich doświadczeń i analiz dokonywanych z google analytics wynika iż domowe sposoby pozycjonowania bazujące na dłuższych frazach (słowa kluczowe z ogonami) przynoszą o wiele lepsze wyniki niż pozycjonowanie na popularne słowa kluczowe.

Tak dla przykładu:
Dziś czyli 19.10.2010 wpisując w wyszukiwarce google słowo „zarabianie w internecie” (co nie jest już słowem kluczowym ale frazą) odnalazłem swojego bloga na 19 stronie ale wpisując „zarabianie w internecie na blogu” znalazłem swojego bloga na drugiej stronie czwarty wpis od góry i jest to całkiem przyzwoity wynik. Biorąc pod uwagę iż o pozycjonowaniu dopiero zdobywam wiedzę uważam iż jest o duży sukces.
Dalej analizując: wpisując frazę „zarabianie na blogu” jestem na stronie ósma w wynikach wyszukiwarki google natomiast na frazę „zarabianie na blogu w domu” już na stronie trzeciej.
Dzięki takiemu skonstruowaniu słów kluczowych z ogonami, trafią do mnie osoby konkretnie zainteresowany tym co mam na blogu. A przecież oto mi właśnie chodziło.

Powyższa analiza nasuwa jedynie słuszne wioski że należy szukać własnych nisz rynkowych i własnych nisz w wpisywanych zapytaniach przez użytkowników wyszukiwarki.
Doskonałym i przetestowanym nie tylko prze zemnie jest darmowe narzędzie google do analizy wpisywanych słów kluczowych i fraz przez użytkowników w polu zapytania wyszukiwarek zobacz darmowe narzędzie od google do pracy ze słowami kluczowymi

Biorąc sobie do serca to co napisałem powyżej zaraz udam się do narzędzi google dotyczących słów kluczowych i dobiorę dłuższe frazy bardziej odpowiadające mojemu blogowi i na nich postaram się w głównej mierze skoncentrować.

powrót do : Zarabianie w internecie – plan działania

Bądź dochodowy od dziś!
Bądź dochodowy od dziś!
Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi trikami, które zarabiają - dołącz!
Zacznij zarabiać więcej i bądź na bieżąco!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

5 Komentarze
 1. ella Użytkownik mówi

  Brakuje linku do “narzędzi Google dotyczących słów kluczowych”

  1. admin Użytkownik mówi

   ależ jest tylko nie nazwane w prost tutaj

 2. Studencki Portfel Użytkownik mówi

  Dzięki za pomocny artykuł, co do konstruowania słów kluczowych fajny pomysł.

  1. admin Użytkownik mówi

   Ja widzę że faktycznie takie konstruowanie słów kluczowych odnosi efekt.

 3. ryba Użytkownik mówi

  Od dłuższego już czasu noszę się z założeniem i prowadzeniem bloga. Bardzo cenne przekazałes mi informacje. Dobry i przejrzysty język. Za rok idę na emeryturę mundurowka i dlatego będę miał dużo czasu pisać o tym co mnie interesuje, być może będzie to blog o tematyce pracy w mundurze. Nie wykluczam. Pomysłów mam wiele. A może znajdę osobę, z którą wspólnie poprowadzę blog. Pozdrawiam