Zmiana w algorytmie wyszukiwania Google – hummingbird

Zmiany jakie Google dokonuje w swoim algorytmie są dla wszystkich czymś tak naturalnym i nieuniknionym jak przysłowiowa „śmierć i podatki”.

Nowy algorytm Google – hummingbird

Tym razem celem zabiegów dokonanych przez Google jest łatwiejsze i efektywniejsze obsługiwanie rozbudowanych zapytań. Szczególnie duży nacisk położony został na obsługę wyszukiwań głosowych oraz na używania naturalnego języka. Zmiany wprowadzone przez Google powinny zapewnić internautom bardziej precyzyjne i trafne wyniki ich zapytań.

Nowy kod algorytmu Google hummingbird zastępuje stary, który nazywa się caffeine i działał od 2010 r.

Świat się zmienia a dwa razy szybciej zmienia się internet i potrzeby jego użytkowników. Jak widać Google hummingbird doskonale zdaje sobie z tego sprawę dokonując ważnych i rozwojowych zmian w swoim algorytmie. Najzwyczajniej na świecie nie może pozostać obojętnym na nowo pojawiające się potrzeby. Z drugiej strony jeżeli uda im się sprostać oczekiwaniom nowych użytkowników to potencjał zysków będzie wzrostowy, a nie oszukujmy się przecież właśnie o to chodzi.

Nie powinniśmy się obawiać o PageRank ponieważ nadal będzie on jednym z najważniejszych czynników określających wartość merytoryczną stron internetowych.

A jak będzie na prawdę to życie pokaże i szybciutko wszystko zweryfikuje

Ale faktycznie coś jest na rzeczy odnośnie zmiany sposobu zadawania pytań w wyszukiwarce. Sam po sobie widzę że co raz częściej zadając pytanie wpisuje frazę w sposób naturalny nie do końca zastanawiając się jak widzi to algorytm Google. Dopiero jak wyniki są dla nie nie zadawalające staram się bardziej precyzyjnie (po staremu) sformułować zapytanie.

Bądź dochodowy od dziś!
Bądź dochodowy od dziś!
Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi trikami, które zarabiają - dołącz!
Zacznij zarabiać więcej i bądź na bieżąco!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

2 Komentarze
  1. Aldona Użytkownik mówi

    No właśnie widzę że na moim blogu spadła liczba odwiedzin. Czy możesz mi coś doradzić?

    Mój adres to: drhencne[.]ndl[.]pl

    1. admin Użytkownik mówi

      Nowy algorytm nie powinien teoretycznie wprowadzać żadnej rewolucji. Z informacji wynika że powinien łatwiej i efektywniej sobie radzić z naturalnymi zapytaniami. Ale co jeszcze przy okazji pozmieniali to najbliższe dni pokażą. Nie wiele Ci mogę doradzić bez dokładniejszej analizy. Może spadek odwiedzin jest związany z pewnego rodzaju sezonowością tematu, którym się zajmujesz !: