Wyłudzanie danych (mail od allama65akbar@ zipmail.com.br) to proceder chyba nigdy sie nie kończący

Wyłudzanie danych to stary proceder wokół, którego powstało wiele metod i sposobów na zarabianie przez internet czyimś kosztem.

Jakiś czas temu znów dostałem dziwny mail z prośbą o jakąś pomoc. Bazując na swoim doświadczeniu chodzi tylko i wyłącznie o wyłudzenie danych, które docelowo z pewnością kończy się mało przyjemnie.

Już wcześniej otrzymywałem podobne wiadomości dlatego postanowiłem wam je pokazać abyście mogli je łatwo identyfikować i unikać.
Wspólną cechą tych maili jest brak poprawności gramatycznej ponieważ są na prędce tłumaczone jakimś narzędziem i rozsyłane w sposób masowy z założeniem aby ktokolwiek nieuważny odpisał na ta wiadomość.

Mail otrzymałem z adresu allama65akbar@zipmail.com.br zaczynający się od słów:

Prezent od pani Allama Akbar N38 Rue Des Martyrs Cocody Abidżan, Wybrzeże Kości Słoniowej. Umiłowani Skontaktuj się ze mną w sprawie tej (adres e mail (allama01akbar@yahoo.co.jp)

Słowa typu prezent, Wybrzeże Kości Słoniowej, Umiłowani raczej nic dobrego nie wróżą wraz z kolejną informarcją o zdeponowanych 3,5 MLN dolarów.

A oto cała treść źle przetłumaczonego (być może, a raczej na pewno jakimś automate do tłumaczeń):


Prezent od pani Allama Akbar N38 Rue Des Martyrs Cocody Abidżan, Wybrzeże Kości Słoniowej. Umiłowani Skontaktuj się ze mną w sprawie tej (adres e mail (allama01akbar@yahoo.co.jp)

Jestem panią Allama Akbar z Pakistanu matka dwóch córek i jestem żoną pana Muhammad Hussain Akbar, który pracował z
Pakistan ambasada w Wybrzeżu Kości Słoniowej, na dziewięć lat przed śmiercią ostatniego year.We byli małżeństwem przez dziewiętnaście lat, dwoje dzieci i Safiatu Allimata ale niestety gdzie zarówno udział w zachorowalności katastrofy samolotu wraz z tam ojca. Później śmierć mojego męża i moje dwie córki, i nie zdecydowała się ożenić.

Kiedy mój mąż żyje on złożony sumę US $ 3.5million dolarów w banku tutaj w Abidżanie Wybrzeża Kości Słoniowej. Obecnie te pieniądze jest jeszcze w banku, Ostatnio, mój lekarz powiedział mi, że nie będzie trwał przez najbliższe osiem miesięcy z powodu problemu raka. T en, który mnie niepokoi najbardziej, to mój skok na wypadek choroby. Znając mój stan postanowiłem darować tego funduszu do osoby lub organizacji, która wykorzystają te pieniądze drogę będę polecić tutaj.

Chcę ten fundusz być wykorzystanie do domów dziecka, wdów, szkół i propagujących przesłanie miłości do całej ludzkości. Wziąłem tę decyzję, bo nie ma żadnego dziecka, że ??będzie dziedziczyć te pieniądze, bo tylko dwie córki które zginęło w katastrofie samolotu, żeby Bóg, bądź miłościw mnie i zaakceptować moją duszę. Moi krewni męża są samolubni, odmawiają rozpowszechniania do organizacji charytatywnej pewną sumę pieniędzy, co mój mąż dał im do miłości przed tym incedence, nie chcę sytuacji, gdy środki te zostaną użyte w bezbożnym sposób. Dlatego biorę tę decyzję. Nie boję się śmierci, więc wiem, gdzie idę.

Wiem, że Bóg będzie walczył moim przypadku i trzymam mój pokój. Nie potrzebuję żadnego zawiadomienia telefonicznego w tym zakresie ze względu na moje zdrowie stąd obecność krewnych męża wokół mnie zawsze. Nie chcę, by wiedzieli o tym rozwoju. Z Bogiem wszystkie rzeczy są możliwe. Jak tylko otrzymam odpowiedź dam ci kontakt Banku tutaj w Abidżanie Wybrzeża Kości Słoniowej. Będę również wystawić list organ, który będzie udowodnić, że obecny beneficjentem tego funduszu. Chcę, żebyś zawsze modlić się za mnie. Moje szczęście, że żyłem w sposób godny naśladowania. Proszę zawsze modlitwą przez całe swoje życie. Kontakt do mnie na ten adres e mail (allama01akbar@yahoo.co.jp) każda zwłoka w odpowiedzi da mi pokój w zaopatrywaniu inną osobę lub organizację, w tym samym celu. Proszę mnie zapewnić, że będą działać odpowiednio jak powiedziałem tutaj.

Nadzieję otrzymać odpowiedź.

Niech cię Bóg błogosławi
Pani Allama Akbar.


Jak widać powyżej nawet składnie nie jest zbyt poprawna ale co zrobić to przecież urok masowo wysyłanych maili z nadzieją że ktoś odpisze i wpadnie jak śliwka w kompot.

Na prawdę trzeba się mieć na baczności bo wiadomo człowiek jest łasy na pieniądze, a nie którzy maja dobre serce i normalnie w świecie chcieliby pomóc osobie w potrzebie.
Trzeba jednak się powstrzymać od jakiegokolwiek kontaktu i czym prędzej skasować taką wiadomość.

Bądź dochodowy od dziś!
Bądź dochodowy od dziś!
Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi trikami, które zarabiają - dołącz!
Zacznij zarabiać więcej i bądź na bieżąco!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

OFERTA SPECJALNA

TA OFERTA JEST OGRANICZONA CZASOWO!
ZGARNIJ KURS O WARTOŚCI 249zł za 0zł !!
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ OCZEKUJĄCYCH - WKRÓTCE ZACZYNAMY!
CHCĘ TEN KURS!
close-link