Sposób na dobrego bloga – systematyka i samodoskonalenie.

Jednym z najlepszych podejść do pracy z blogiem, który ma być dochodowy to systematyczna praca i samodoskonalenie.


.

Systematyczna praca powinna być rozumiana jako systematyczne pisanie wpisów na blogu, a samodoskonalenie należy interpretować jako prace nad technicznymi aspektami bloga jak i jego poszczególnymi elementami.

Należy pamiętać iż praca nad blogiem powinna być systematyczna. Pisane wpisy powinny być wprowadzane regularnie według wcześniej założonego planu i zgromadzonego materiału podstawowego. Założony plan należy zrealizować mimo przeszkód w postaci braku odwiedzających. Na sukces trzeba poczekać.
Równolegle należałoby zacząć prace na technicznymi aspektami bloga i wpisów. Należy wrócić do swoich pierwszych wpisów i zweryfikować je pod względem zgodności z własnoręcznie zbudowanym szablonem wpisów.

Dalej warto by było zastanowić się czy wybrane frazy i słowa kluczowe są odpowiednią ilość razy powtórzone w tekście w różnych formach i odmianach. Czy na przykład nie warto by było zamienić niektóre zwroty na bardziej odpowiadające wybranym słowom kluczowym.
Czytelnik lubi najważniejsze rzeczy mieć wskazane można to uczynić pogrubiając tekst albo koloryzując go lub też umieszczając w kolorowej ramce.
Niezmiernie ważnym technicznym aspektem zarobkowego bloga jest jego ogólny układ czyli w której części umieszczone zostaną reklamy. a w której info o nowych wpisach itd. Po napisaniu kilkunastu postów warto zrobić sobie 2-3 dni przerwy i wrócić do bloga ze świeżym spojrzeniem.

Pamiętaj cały czas należy analizować które wpisy są bardziej i mniej poczytne.

Dokładnej analizy strony, treści i klikalności możemy dokonać dzięki narzędziu jakie udsotępnia google a mianowicie: Google Analytics

powrót do: Zarabianie w internecie – plan działania

Bądź dochodowy od dziś!
Bądź dochodowy od dziś!
Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi trikami, które zarabiają - dołącz!
Zacznij zarabiać więcej i bądź na bieżąco!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

4 Komentarze
 1. Marcin Użytkownik mówi

  W bardzo ciekawy sposób podchodzisz do tematu zarabiania na blogu i pisania treści.
  Szacun!

  1. admin Użytkownik mówi

   Zapewne dlatego iż zanim coś napisze to faktycznie to robię i dlatego moje podejście wydawać się może ciekawe.

 2. a_mike Użytkownik mówi

  Zgadzam się z Marcinem, trafiłem tutaj, bo szukałem blogów o podobnej tematyce do mojego, i jak się okazało – zostałem na dłużej. Pozdrawiam

 3. admin Użytkownik mówi

  Dzięki za miłe słowa ! takie wpisy brdzo motywują na Twoim ( a_mike) blogu/serwisie też znalazłem kilka fajnych wpisów.
  Myślę że się odniosę do nich we własnych kolejnych postach.