Phishing, email od “Nokia Award Dept” z adresu online1318389@telkomsa.net

Phishing w Polsce jak i na całym świecie kwitnie i ma się dobrze !


Dziś dostałem dziwnego maila z pewnością wielu was mogło dostać tego samego maila ponieważ jest to typowy phishing.

Wystarczy poczytać od kogo jest ten list – “Nokia Award Dept” – z jakiego adresu wysłany – “online1318389@telkomsa.net”.

i chyba wszystko jasne !?
Dla których jeszcze nie oświeciło proponuję o adresata zapytać ciocię google 😉 po jej odpowiedzi już powinno wszystkich oświecić.

Treść listu (przynajmniej mojego) brzmi:

GRATULACJE

Mamy przyjemność poinformować o wyniku zakończonego niedawno końcowe sprawozdanie zwraca dniach (16,luty 2012) e-poczty znalazł się wśród 20 zwycięzców szczęście, który wygrał £ 500.000,00 funtów i 1 Nokia N97 telefon komórkowy na nowy rok Nokia promo.

Jednak wyniki opublikowanego w dniu dzisiejszym, a wiadomości e-mail został dołączony do numeru biletu (525-6746-1902 -440) i numer głosowaniu (LM/51390-0/UGP) online zwraca zostało przeprowadzone przez losowo wybrane adresy e-mail otwarty wykaz 29.031 adresów e-mail osób fizycznych i prawnych zbierane przez zaawansowaną automatycznego wyszukiwania losowych komputera z Internetu. Jednakże, nie bilety zostały sprzedane, ale wszystkie adresy e-mail były przypisane do różnych numerów biletów na reprezentację i prywatności.

Proces selekcji odbywa się poprzez wybór losowy w naszym skomputeryzowana maszyna do wyboru e-mail (TOPAZ) z bazy ponad 250 tysięcy adresów e-mail, ze wszystkich kontynentów świata.

W innych aby ubiegać się £ 500.000,00 nagrodą, musisz wypełnić poniższy formularz i przesłać go do menedżera Promocja do weryfikacji, a następnie zostanie skierowany w jaki sposób można ubiegać się o wygraną funduszy.

NAZWA :……….

wiek :………..

seks :………..

ADRES :……….

poczty :………

TELEFON :……..

ZAWÓD :……….

Wygrana kwota :….

Kod pocztowy :…..

STAN :………….

KRAJ :………….

Proszę radzimy wypełnić formularz i wysłać go bezpośrednio do naszego kierownika Promocja do szybkiego zbierania swojego funduszu

Przyjmijcie moje serdeczne gratulacje po raz kolejny!

poważaniem,

Pan Mark Williams

Email: nokia.awarddept@ymail.comWystarczy zwrócić uwagę na gramatykę, dziwne adresy i dziwne dane, które chcą od nas uzyskać.

Uważajcie na tego rodzaju próby wyłudzenia danych bo mogą niestety się one źle dla nas skończyć.

Szczerze mówiąc to myślałem że takie perfidne wyłudzanie danych już dawno się skończyło lub przybrało bardziej zaawansowaną formę, ale jak widać w internecie jest jeszcze mnóstwo osób naiwnych i nieświadomych zagrożenia, na których to właśnie cwaniaczki żerują.

Czy dostajecie inne dziwne maile ?

Bądź dochodowy od dziś!
Bądź dochodowy od dziś!
Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi trikami, które zarabiają - dołącz!
Zacznij zarabiać więcej i bądź na bieżąco!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

OFERTA SPECJALNA

TA OFERTA JEST OGRANICZONA CZASOWO!
ZGARNIJ KURS O WARTOŚCI 249zł za 0zł !!
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ OCZEKUJĄCYCH - WKRÓTCE ZACZYNAMY!
CHCĘ TEN KURS!
close-link