Jak zwiększyć zyski z reklam Adsense ?

Każdy kto korzysta z usług Google Adsense zastanawia się jak zwiększyć swoje przychody !


Czy jest o w ogóle możliwe ? oczywiście że jest ! 😉

To co zauważyłem to im więcej reklam na stronie tym mniejsze zarobki !

Może się to wydawać że jest to trochę nielogiczne ale nic bardziej mylnego !
Kiedyś miałem na swoich stronach maksymalną ilość reklam z Google Adsense to znaczy 3 jednostki i dobierałem je tak aby przedstawiały jak najwięcej reklam wewnątrz siebie czyli wybierałem te największe (miało to sens oczywiście przy reklamach tekstowych).

Co zauważyłem ?

Reklam pojawiało się znacznie więcej i kliknięć było znacznie więcej ale moje zarobki spadły o połowę i zacząłem główkować dlaczego tak się dzieje.
Zastanowiłem się jak działa program umieszczający reklamy w Google Adsene czyli jak działa Google Adwords. Jak wiadomo Google Adwords prowadzi pewnego rodzaju licytację to znaczy jeżeli mamy miejsce na dwie jednostki reklamowe a Google Adwords ma do zaoferowania około 10 to trwa licytacja która reklama jest gotowa zaoferować więcej za kliknięcie i ta która zaoferuje najwięcej wygrywa i zostanie wyświetlona. Co z tego wynika że im mniej reklam na stronie tym wartość jednego kliknięcia jest większa.

Logiczne prawda ?

Powyższe ma zastosowanie przede wszystkim do branż gdzie reklam nie ma zbyt wiele bo gdyby założyć taką sytuacje że Google Adwords ma do zaoferowania 1000 reklam a my wyświetlamy tylko 15 to i tak stawka tych które zwyciężą w licytacji będzie wysoka ale jak my oferuje 10 miejsc reklamowych a Google Adwords właśnie ma tylko 10 reklam to żadna licytacja się nie odbywa a reklamy wyświetlane są po najniższych stawkach.

Z powyższego wynika iż dobór jednostek, formatów reklamowych z Google Adsense trzeba naprawdę dobrze przemyśleć i przeanalizować.

Życzę powodzenia !

Bądź dochodowy od dziś!
Bądź dochodowy od dziś!
Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi trikami, które zarabiają - dołącz!
Zacznij zarabiać więcej i bądź na bieżąco!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

10 Komentarze
 1. ekipa skrypty.pro Użytkownik mówi

  Jasne,że logiczne. Tylko w naszym kraju ludzie zawsze myśleli,że czym więcej tym lepiej. Masz racje, nie jest to nic bardziej mylnego. Może ludzie czytając właśnie takie wpisy,że nie zawsze ilość idzie w parze z większymi zarobkami.

 2. Sebastian Użytkownik mówi

  Im więcej to chyba lepiej patrząc na dwa boksy reklamowe AS w tym spisie.

  1. admin Użytkownik mówi

   przecież to są małe boksy a tematy tak dobrane aby licytacje stawek były owocne dla mnie oczywiście 🙂

 3. marek Użytkownik mówi

  Na swojej stronie również zmniejszyłem ilość boksów i wartość kliknięcia wzrosła. Dzięki za podpowiedź – zastanawiałem się dlaczego wcześniej spadła, a to takie proste było 🙂

 4. Bartosz Użytkownik mówi

  Portfeldomowy.com.pl 🙂 również jest reklama adsense… ale oprócz tego jest również wiele ciekawych informacji nt oszczędzania, zarobków, zysku oraz jak spokojnie na emeryturze odpocząć.
  Jeżeli chodzi reklamy, to jak widać na powyższym artykule (są 3 reklamy) im więcej tym lepiej 🙂
  Pozdrawiam

 5. aplan.com.pl Użytkownik mówi

  Witam,
  Czasami tak już jest, że faktycznie za każdy następny klick jest mniej płacone niż na początku.

  Pozdrawiam
  (…)

 6. hmm Użytkownik mówi

  sam masz 3 boxy na tej stronie

  1. admin Użytkownik mówi

   Bo po pewnym czasie wraz ze wzrostem liczby odwiedzających i wzrostem ilości artykułów zauważyłem że nawet 3 jednostki potrafią się sensownie wypełnić aczkolwiek cały czas podtrzymuje tezę że co za dużo to niezdrowo. Im więcej reklam tym klikalność większa to oczywiste ale stawki za kliki chyba działają odwrotnie (ale głowy bym za to nie dał). W końcu google cały czas się zmienia i jak coś się zauważy to to zaraz zostaje zmienione 🙁

 7. adam Użytkownik mówi

  Ktoś tu chyba sam sobie zaprzecza. Patrze na ta stronę i widzę jedna reklamę w poście, w pasku bocznym, plus wyszukiwarkę. W dodatku nad menu baner reklamowy, pod menu jednostka linków. A mówi się ze w takich miejscach lepiej nie umieszczać, więc jak to jest?

  1. admin Użytkownik mówi

   cały czas zmiany zmiany i zmiany / analiza i testy – tak na prawdę nie ma idealnych wskazówek dla wszystkich 🙂

OFERTA SPECJALNA

TA OFERTA JEST OGRANICZONA CZASOWO!
ZGARNIJ KURS O WARTOŚCI 249zł za 0zł !!
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ OCZEKUJĄCYCH - WKRÓTCE ZACZYNAMY!
CHCĘ TEN KURS!
close-link