Jak zablokować niechciane komentarze ?

Niechciane komentarze doprowadzają Cię na szału ? jaki antyspam wybrać ? wtyczka do wordpress KeyCAPTCHA to dobre rozwiązanie.

Szczerze mówiąc miałem dziennie do przejrzenia nawet po 40 komentarzy z czego 3 były sensowne a reszta to niechciany spam. Zastanawiałem się jak zablokować te chciane komentarze i natrafiłem na wtyczkę antyspamerska do wordpress o nazwie KeyCAPTCHA.

Dzięki tej wtyczce osoba pisząca komentarz musi na przykład tak jak jest to w moim przypadku ułożyć obrazek (puzzle) z 3 elementów i dopiero wtedy może dodać komentarz – oczywiście jeszcze ja go potem muszę moderować. Takie rozwiązanie pomaga mi odsiewać spamerskie komentarze od tych wartościowych i sensownych.

W panelu administratora przechodzimy do instalowania dodatkowej wtyczki KeyCAPTCHA.
Po zainstalowaniu należy przejść na stronę www.KeyCAPTCHA.com i dokonać całkowicie darmowej rejestracji.

KeyCAPTCHA - antyspam - jak zablokować niechciane komentarze
KeyCAPTCHA – antyspam – jak zablokować niechciane komentarze

W dolnej części strony podajemy adres naszego serwisu, określamy rodzaj naszego CMS czyli w moim przypadku był to wordpress i określamy wersje naszego CMS’a.
Następnie przechodzimy do rejestracji konta czyli podajemy Imię, Nazwisko (czy prawdziwe to już wasza sprawa 😉 ) maila na którego przyjdzie potwierdzenie i to wszystko. Sprawdzamy skrzynkę mailową na którą przychodzi potwierdzenie rejestracji które dokonujemy klikając w odpowiedni link.

Dzięki temu wracamy na stronę WWW. KeyCAPTCHA.com i logujemy się. Jako zarejestrowani użytkownicy dostajemy własny „private key” który należy przekleić do okienka w panelu administracyjnym naszego serwisu w ustawieniach wtyczki KeyCAPTCHA o nazwie „private key” oraz w okienko o nazwie” KeyCAPTCHA code „ również kopiujemy odpowiedni fragment kodu. Po dokonaniu tych operacji w naszym serwisie w ustawieniach wtyczki klikamy zapisz.

Następnie w serwisie KeyCAPTCHA możemy określić sposób weryfikacji pisanego komentarza na przykład ułożenie puzzli. Ja właśnie wybrałem taki sposób weryfikacji.

Minusem tej wtyczki jest brak języka polskiego ale w dzisiejszych czasach czy jest to minus 😉

Powodzenia w walce z antyspamem

Bądź dochodowy od dziś!
Bądź dochodowy od dziś!
Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi trikami, które zarabiają - dołącz!
Zacznij zarabiać więcej i bądź na bieżąco!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

3 Komentarze
 1. Sebastian Użytkownik mówi

  W moim przypadku sprawdził się wymóg rejestracji na blogu. Dodatkowo Ci którzy chcą się zarejestrować muszą podać kod zaproszenia. Skutecznie ukróciło to spamowanie przez xrummery i scrabox-y oraz przez tych “żywych” którzy pisali byle co aby tylko zamieścić linka do swojej strony.

 2. Zbigniew Grabowski Użytkownik mówi

  Ciekawa alternatywa dla Akismeta, banalne dla ludzi ale problem dla botów i o to właśnie chodzi. Przeczesuję właśnie cały net w poszukiwaniu jakichś sprawdzonych antyspamów, bo zamierzam postawić parę zapleczowych blogów na WP 🙂 Przydałby się też post z polecanymi wtyczkami, takie zestawienie typu “must have” 😉

  1. admin Użytkownik mówi

   przydałoby się wiele wpisów i mam je roboczo przygotowane jest ich masa ale z racji iż utrzymuje się z innej pracy a internet traktuje jako swoistą ciekawostkę to po prostu jest brak czasu na realizację tego co siedzi w głowie, ale powoli idę do przodu i staram się sukcesywnie publikować te swoje szkice. Problem jest taki że na jeden opublikowany post w głowie rodzą się nowe 3 albo i więcej 🙂